Background
Image Zbrodnie przyszłości

Zbrodnie przyszłości Cały film Online na Kinomaniak


20221h 47m

W pierwszej dramatycznej scenie filmu matka chłopca, Djuna (Lihi Kornowski), odnajduje chłopca, Breckena (Sozos Sotiris), siedzącego na podłodze w ich łazience, przeżuwającego plastikowy kosz na śmieci – co jest wymowne jako „Zbrodnie Przyszłość” jest w dużej mierze o zbrodniach konsumpcji i systemie produkcji, który do nich doprowadził.

Bohaterami filmu jest para artystów, Saul Tenser (Viggo Mortensen) i Caprice (Léa Seydoux), którzy razem mieszkają i pracują. Saul, który ma coś w rodzaju „syndromu przyspieszonej ewolucji”, udaje się wygenerować w sobie – podobno nawet chęci do istnienia – nowe narządy wewnętrzne o nieokreślonej funkcji lub wcale. Prywatnie Caprice bada je inwazyjnie, wprowadzając przez skórę do brzucha rurkę z soczewką endoskopową.

Następnie publicznie ich występy polegają na biernym leżeniu Saula na „łóżku do autopsji”, którym Caprice manipuluje za pomocą pilota, aby go otworzyć i wydobyć te nowe organy, ku cichej i zapierającej dech radości publiczności. (Chociaż reżyseruje film o cielesnym horrorze, Cronenberg stonuje obrzydliwość, pod względem jakości i ilości, jakby czynił z niego jedynie symbol samego siebie.)

Genre: Dramat, Horror, Sci-Fi

Director: David Cronenberg, David Warry-Smith, Katerina Giannakopoulou, Ken A. Smith, Nefeli Rapti

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less
Polecane filmy