Background
Image Trzynaście żyć

Trzynaście żyć Cały film Online na Kinomaniak


20222h 27m

Kiedy wszedłem do Trzynastu żyć , było to już po tym, jak doświadczyłem wzlotów i upadków tego ratowania oczami filmu dokumentalnego. The Rescue , który widziałem na festiwalu filmowym w zeszłym roku, został wyreżyserowany i wyprodukowany przez Elizabeth Chai Vasarhelyi i Jimmy’ego China (możesz ich również znać z pracy nad Free Solo) Trzynaście żyć online.

Nie mogłem wejść do Trzynastu Żyć bez wykorzystania tego, czego nauczyłem się w The Rescue jako formy perspektywy i porównania.

Czy Viggo Mortensen i Colin Farrell robią prawdziwych nurków Ricka Stantona i Johna ? Sprawiedliwość Volanthen ? Czy historia bierze pod uwagę tajską marynarkę wojenną SEALs, która poświęciła swoje życie dla tego ratunku?

Czy film pokazuje, jak niemożliwe i trudne jest to zadanie? Czy historia skupia się nie tylko na nurkach, ale na tysiącach wolontariuszy, z których niektórzy pomogli tamować wodę i odwrócić deszcz przed zalewaniem jaskiń jeszcze bardziej? Czy dokładnie wyjaśniają, jak niebezpieczne jest usuwanie chłopców z jaskini jeden po drugim?

Na wszystkie te odpowiedzi, Thirteen Lives ma rację. Mortensen, zwłaszcza jako Stanton, który jest raczej chłodny emocjonalnie, ale imponująco zdolny, jest w stanie uchwycić niuans uczuć Stantona w tej sytuacji. Jest trochę zrzędliwy i trochę kłujący, ale to nie osłabia jego bohaterstwa Trzynaście żyć cały film. Jeśli już, to jego zdolność do emocjonalnego zdystansowania się od strasznej sytuacji działa na jego korzyść. Dobrze komponuje się z Volanthenem Farrella, który jest znacznie cieplejszy i sam jako ojciec potrafi sobie wyobrazić ból, jaki odczuwają rodzice dzieci.

Genre: Dramat, Thriller

Director: Ron Howard

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less
Polecane filmy