Background
Image Trzy tysiące lat tęsknoty

Trzy tysiące lat tęsknoty Cały film Online na Kinomaniak


20221h 48m

Ale jest jedna rzecz, która wykracza poza wszelkie wyjaśnienia materialne i teoretyczne: miłość. Podczas konferencji w Stambule Alithea kupuje starą butelkę jako pamiątkowy drobiazg tylko po to, by przypadkowo uwolnić przebywającego w środku dżina ( Idris Elba ).

Oferuje jej zwyczajowe trzy życzenia, nienaruszone zwyczajowe zasady (przepraszam, nie proś o pokój na świecie). Alithea twierdzi, że jest całkowicie zadowolona i że jej sercu niczego nie brakuje. Próbuje ją przekonać, że jest inaczej, proponując trzy historie z własnej przeszłości – bogate w kobiece pożądanie i straszliwą stratę.

Słyszymy o królowej Saby (Aamito Lagum), uwiedzionej przez Salomona (Nicolas Mouawad); służąca Gulten (Ece Yüksel), która pożąda przystojnego księcia osmańskiego (Matteo Bocelli); oraz dziewiętnastowieczną pannę młodą Zefir (Burcu Gölgedar), której genialny umysł oferuje jej wyjście z dusznych okoliczności.

Film Millera oferuje luźną adaptację powieści AS Byatta z 1994 roku Dżin w oku słowika – i, podobnie jak pisarstwo Byatta, bajki te w dużej mierze dotyczą obietnic i niebezpieczeństw wynikających z prób kontrolowania własnej, predestynowanej narracji. Czy historie o magii i tajemnicy naprawdę są sposobem na przypomnienie nam, że nie ma ucieczki od więzów losu?

Genre: Dramat, Fantasy, Romans

Director: George Miller, Guy Norris, Jackson Ezard, Jane Griffin, P.J. Voeten, Xander Collier

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less
Polecane filmy