Background
Image Nieodwracalne

Nieodwracalne Cały film


20021h 37m

Ale film Noé to nie tylko byle jakie połączenie obrzydliwych efektów czy kiczowata celebracja perwersji a la Pink Flamingos . To pokręcona analiza moralności, zemsty, związków i ostatecznie samego życia, nakręcona tak wyjątkowo, że żaden film nie może się z nim równać.

Przedstawiony w odwrotnym porządku chronologicznym Irréversible podąża wijącą się ścieżką przemocy; otwarcie z epizodem z debiutu filmowca I Stand Alonei ważone stwierdzenie „Czas niszczy wszystko”, film powoli podąża za trio Marcusa, Pierre’a i Alexa (Vincent Cassel, Albert Dupontel i Monica Bellucci) w ciągu dnia. Tego dnia kochankowie Marcus i Alex rozkoszują się swoim związkiem, kłócą się z Pierrem o sens seksu i idą na szaloną imprezę.

Ale to druga połowa filmu, która zagłębia się w to, kim kiedyś byli ci ludzie – wcześniejsza część filmu, nasz wstęp pokazuje, jak Marcus i Pierre brutalnie rozbijają głowę mężczyzny w groteskowym gejowskim klubie erotycznym, grożąc transseksualnym prostytutkom z nożem, a Alex został zgwałcony analnie przez mężczyznę o imieniu „Le Tenia” (dosłownie: tasiemiec).

Genre: Dramat, Kryminał, Tajemnica, Thriller

Director: Gaspar Noé

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less
Related Movies

Życzymy miłego seansu!