Background
Image Nie

Nie Cały film Online na Kinomaniak


20222h 11m

„Nie” zaczyna się tekstem ostrzegawczym, zaczerpniętym ze starotestamentowej Księgi Nahuma, który opisuje grożącą Bogu karę na niegodziwe miasto Niniwę: „Zrobię z ciebie widowisko”. Nasze ukochane spektakle — podobnie jak większość innych artefaktów naszego upadłego świata — opierają się na okrucieństwie, wyzysku i wymazywaniu, a „Nie cały film” dotyczy częściowo tego, jak włączamy wiedzę o tym fakcie do korzystania z nich.

W pierwszej scenie szympans wpada w szał na planie sitcomu, moment absurdalnego, krwawego przerażenia, który staje się motywem i kluczem tematycznym. Małpa jest dzikim zwierzęciem zachowującym się zgodnie ze swoją naturą, mimo że została oswojona i wyszkolona do użytku przez ludzi.

To samo można powiedzieć o koniach, które służą jako totemy filmowej tradycji Nie cały film Peele’a. Przywołuje to, co uważa się za pierwszy ruchomy obraz, uchwycony przez XIX-wiecznego wynalazcę i poszukiwacza przygód Eadwearda Muybridge’a , przedstawiający człowieka na koniu.

Emerald ( Keke Palmer ) i OJ (Daniel Kaluuya) uważają jeźdźca za swojego przodka. Uhonorują jego dziedzictwo, trzymając się firmy założonej przez ich ojca, Otisa Haywooda (Keith David), ranczo, które dostarcza konie do telewizji i filmów.

Genre: Horror, Sci-Fi, Tajemnica, Thriller

Director: Jordan Peele, Liz Tan, Thomas Patrick Smith, Wayne Witherspoon

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less
Polecane filmy