Background
Image Kurier francuski z Liberty Kansas Evening Sun

Kurier francuski z Liberty Kansas Evening Sun Cały film


20211h 47m

Z drugiej strony przypomniał mi „Masculin Féminin”, jeden z moich ulubionych filmów Godarda. Pewien zachwyt, jaki znajdujesz w „Francuskiej Dyspozycji”, może wynikać z twojego doceniania kulturalnych momentów i artefaktów, które ewokuje. Anderson wyraża zapał fanów i żądzę kolekcjonera zarówno do dzieł kanonicznych, jak i dziwacznych drobiazgów, zamiłowanie do starych modernizmów, które jest niedogmatyczne i pozbawione sentymentów.

Co nie znaczy, że nie czuję. Tabliczka nad drzwiami do biura haubicy głosi „Nie płacz” i chociaż kilka łez leje się na ekranie, same historie sprawiają, że oczy widza są w większości suche. Ale w tym śnie o minionym świecie jest coś bez wątpienia elegijnego. French Dispatch istniała przez 50 lat, została zamknięta w 1975 roku, a „The French Dispatch” rejestruje utratę określonego zestawu wartości, które rozkwitły w tamtej epoce i od tego czasu przyszły na trudne czasy.

Dzieło szaleńca namalowane na ścianach azylu Ennui w „Betonowym arcydziele” w końcu znajduje dom w muzeum w Kansas „10 mil od geograficznego centrum Stanów Zjednoczonych”, dzięki dobremu gustowi i przenikliwości biznesowej wdowy preriowej (Lois Smith ). To nie żart. Ona, Haubica i różni odmieńcy, którzy pojawiają się w Ennui, reprezentują ideał przyziemnego amerykańskiego kosmopolityzmu, podejście do pisania, kultury i świata jednocześnie demokratyczne i wyrafinowane, ożywione ciekawością i zakwaszone ironią. Film jest listem miłosnym do tego ducha, a także opowieścią o duchach.

Genre: Dramat, Komedia, Romans

Director: Ben Howard, Wes Anderson

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less
Related Movies

Życzymy miłego seansu!