Background
Image Jak pokochałam gangstera

Jak pokochałam gangstera Cały film


20222h 59m

Tak więc oglądamy przypowieść o życiu i karierze Nikosia – który zaczyna od bursztynu i dewiz, by zostać królem złodziei samochodów i szefem półświatka Trójmiasta. A to wszystko w czasach, w których w siłę rosła cała polska bandyterka, z Pruszkowem i Wołominem na czele.

Co, jak sugeruje film, dla pana Nikosia skończyło się fatalnie – bo startował w schyłkowym PRL, kiedy w jego branży liczyły się spryt i talent wrodzony, a upadł w czasach, gdy wygrywał bardziej brutalny.

Maciej Kawulski postanowił stworzyć własne uniwersum polskich gangsterów. Rozpoczął je w 2019 roku filmem Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, a teraz przedstawia nam nowym bohaterów.

W Jak pokochałam gangstera śledzimy karierę Nikodema Skotarczyka zwanego Nikosiem (Tomasz Włosok). To przestępca, który zaczął robić karierę na Pomorzu w latach 70. Można powiedzieć, że dawał ludziom to, czego najbardziej pragnęli. Kawulski przedstawia go wręcz jako Robin Hooda okradającego bogatych Niemców i sprzedającego Polakom po okazyjnej cenie rzeczy, do których nie mieliby inaczej dostępu.

Wszyscy go lubią – a przede wszystkim kobiety. I to staje się punktem wyjścia do snucia całej historii. Reżyser bowiem ukazuje nam swojego bohatera z perspektywy kobiet, które się w nim zakochały. A trochę ich było!

Genre: Dramat, Kryminał

Director: Maciej Kawulski

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less
Related Movies

Życzymy miłego seansu!