Background
Image Breaking

Breaking Cały film Online na Kinomaniak


20221h 43m

W lipcu 2017 r. były żołnierz piechoty morskiej, Brian Easley, wszedł do oddziału Wells Fargo w Marietta w stanie Georgia i przedstawił notatkę z informacją, że ma przy sobie bombę.

Easley nie miał zamiaru obrabować banku. Jego nieprzemyślany plan polegał raczej na skierowaniu skargi do Departamentu Spraw Weteranów. Zaczął polegać na należnych mu płatnościach, które zostały wstrzymane.

„Breaking”, wyreżyserowany przez Abi Damaris Corbin na podstawie scenariusza, który napisała z Kwame Kwei-Armah (na podstawie artykułu Aarona Gella), dramatyzuje dzień, w którym Easley wzięła dwóch zakładników i zaczęła szalone, często mylone rozmowy z organami ścigania i mediami . („Muszę być przed kamerą”, krzyczy w pewnym momencie do telefonu.)

Na tym zdjęciu jest słabe, nie do opanowania echo opartego na faktach Sidneya Lumeta z 1975 r. „Dog Day Afternoon”.

Ale jedną z bardziej imponujących cech „Breaking” jest swego rodzaju aktualizacja: w szczegółach pokazuje, jak współczesna militaryzacja organów ścigania tworzy atmosferę, w której przemoc jest prawie nieunikniona. Ta sumienna uwaga równoważy sporadyczne popadnięcia filmu w sentymentalizm.

Genre: Dramat, Kryminał, Thriller

Director: Abi Damaris Corbin

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less
Polecane filmy